Відомий педагог 23 роки беззмінно працював директором Павлиської середньої школи. Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості.
25 вересня в Ланнівській ЗОШ було проведено літературну подорож творами В.О.Сухомлинського "Хай світом править доброта".
Дітей було ознайомлено з життєвим та творчим шляхом В.О.Сухомлинського з книгами В.О.Сухомлинського: " Квітка сонця", "Вогнегривий коник", " Казки школи під голубим небом", " Майже чарівна розмова" та іншими.
Разом з бібліотекарем діти з'ясували :
- що таке "добро";
- якого кольору" добро";
- з чим асоціюється "добро".
Також діти активно працювали над створенням " асоціативного куща", було проведено обговорення повчальних оповідань В.О.Сухомлинського, в процесі якого діти розглянули кругообіг добра, з'ясували, якою повинна бути справжня людина: доброю чи злою, жорстокою чи милосердною.
Як у " школі під голубим небом " В.О.Сухомлинського, діти самі складали казки, прослуховуючи мелодію П.І Чайковського " Осіння пісня".
Цікавою для дітей стала інтерактивна вправа " В колі друзів" Я дарую тобі..." Учні передавали один одному запалену свічку, яка є символом доброти і чистоти , та висловлювали побажання один одному.
Добрим бути так непросто,
Добро не залежить від зросту.
Добро виростає із серця,
Його не збереш у відерце.
Так потрібно добрим, добрим бути
Одне одного в біді, щоб не забути.
І земля закрутиться скоріше,
Коли будемо з тобою ми добріші.
Бо добро з роками не старіє,
Бо добро від холоду зігріє.
А якщо воно, як сонце світить,
То радіють і дорослі й діти.