Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

 


Навіть зараз, в  тяжкі ці часи

Українська сміливість буяє!

По осінніх доріжках  краси

В бібліотеку дітвора прибігає.

І по залах дзвенить їхній сміх,

Гомонять, веселяться і мріють...

Дітвора - джерело наших втіх,

Лиш вони наші душі зігріють.

Тож усіх вас вітаємо радо

В нашій затишній бібліотеці!

Серед літер книжкового саду,

Хай думки ваші будуть в безпеці!
















четвер, 29 вересня 2022 р.

 


Наш земляк, уродженець селища Ланна, морський піхотинець Військово-Морських Сил Збройних Сил України  Тарасевич Максим Миколайович  разом з побратимами захищав Маріуполь, тримав оборону « Азовсталі». В  даний час перебуває  в  полоні Російської Федерації.

  Рідні морських піхотинців створили громадську організацію «Штаб підтримки Морської піхоти України», щоб захищати інтереси  військовополонених та просять усіх небайдужих підписати петицію.

   В петиції рідні морпіхів  звертаються до президента Туреччини, щоб він через процедуру інтернування допоміг евакуювати у будь-яку нейтральну країну світу українських військовополонених підрозділів Морської піхоти України.

Давайте не будемо байдужими і допоможемо нашим захисникам якнайшвидше  повернутися додому!

           Бабин Яр: аномалія людяності або приречені на смерть

      


Сьогодні, 29 вересня 2022 року, виповнюється 81-і роковини однієї з найтрагічніших сторінок  в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

      Ці трагічні події відомі як символ «Голокосту від куль» і нацистської  політики масового знищення населення. Жертвами злочину стали понад сто тисяч людей – військовополонених і цивільних громадян, серед яких представники єврейської національності і ті, хто намагався їх  урятувати, українці, роми, караїми, учасники українського визвольного руху, заручники, «саботажники», порушники комендантської години, пацієнти психіатричної клініки. Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки від вступу нацистів та їхніх союзників до Києва вересні 1941-го і до завершення окупації міста в листопаді 1943 року. За цей час було знищене практично все єврейське населення міста.

      Проте у ХХІ столітті геноцид знову прийшов на українську землю.

Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для євреїв у сучасній Україні. Російськими варварами були обстріляні єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр. Жорстокі масові вбивства людей рашистами, вчинювані ними фізичні й моральні тортури, намагання спалити тіла, щоб приховати свої злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають усе людство.

      Світове співтовариство має пам’ятати: мир, безпека й рівновага Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинів буде належно покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр української землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам’ятка будуть свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.





Але не тоді, не зараз -  нас не зламати.

Ми – вистоїмо, перемога буде за нами!

 

 

пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

 

                                   Соломія Крушельницька - 

              галицька Баттерфляй, що підкорила світ.




 Сьогодні  минає 150 років від дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької, чий дивовижний голос почули та полюбили мільйони людей, від Львова до Нью-Йорка. Вона підкорила найпрестижнішу оперну сцену La Scala, постійно вчилася новому та вдосконалювала свою майстерність, а завдяки шаленій популярності й таланту змогла познайомити з українською піснею весь світ. 

«Національність мою знають усі, я її не змінювала й ніколи не зміню, попри те, що підлизування й ставання під прапори сильніших іноді приносять вигоду», — казала Соломія Крушельницька.

    Українську співачку в Італії й Польщі називали своєю та вважали національною гордістю, але вона завжди повторювала, що є українкою, а свої особисті концерти скрізь закінчувала українськими народними піснями.

середа, 21 вересня 2022 р.

                        Хай буде мир віднині і довіку





    День миру - особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками.

  Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

   Нещодавно в бібліотеці діти внутрішньо переміщених осіб  старанно, з великою любов’ю виготовляли голуба в техніці оригамі, адже саме білий голуб з оливковою гілкою є  символом Міжнародного дня миру .






Тримаю світ в своїх долонях,

Благаю Бога і молю:

"Ти поверни нам Мир у душі!

Країна вся повна жалю".

Ми разом станемо пліч-о-пліч,

Повернем в Україну Мир.

Підемо злагоді назустріч,

На Мир — в нас є орієнтир.

 

четвер, 8 вересня 2022 р.

 

Відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України разом з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі реалізовують проект «Єдина Україна».

«Єдина Україна»  - це всеукраїнська акція, спрямована на формування української громадянської ідентичності. Українцям розповідатимуть про історичні факти, що були вагомими для історії Незалежності нашої країни.

Навчання буде насичене живими дискусіями, змістовними, короткими, лекціями, тренінгами, обговоренням.

 

 

У міністерстві сподіваються, що цей курс зацікавить внутрішньо переміщених осіб, а також усіх тих, хто прагне усвідомити основні цінності існування української нації.

Лекції онлайн-заходу: «Історія України — між правдою і міфами», «Історична декомунізація», «Російські міфи», «Голодомор: чому ми такі».

Тренінги: «Який ти декомунізатор?».

Перегляд фільму: «Хто ми?».

День відомих людей: «Хто творить імідж України» (українські журналісти, співаки, активісти) — поспілкуйтесь з відомими спікерами та дізнайтесь, що мотивує українців створювати українську культуру: музику, фільми, картини.

Реєстрація за посиланням.https://cutt.ly/uCWgGcA