Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 19 березня 2016 р.

Всесвітній День поезії

                             Всесвітній день поезії

Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
Мабуть, не знайдеться в світі людини, як б не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору. А як щодо Тебе?)
                                     

Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-ани, яка жила в 23 столітті до нашої ери. Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, що завоював Ур (територія сучасного Ірану). Ен-хеду-ана писала про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.
Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.
Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували… як гадаєш, де?.. звичайно ж, у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято ЮНЕСКО у 1999 році.
Відтоді щороку цього дня креативні люди збираються разом, щоб поділитися власними поезіями та висловити свої почуття і емоції.
Серед читачів Ланнівської бібліотеки є також майбутні поети: Шара Ярослава - учениця 7-Б класу, Сліченко Костянтин- учень 11 класу, Бондаренко Анастасія - студентка Полтавського комерційного технікуму, які з задоволенням відвідують бібліотечні заходи та знайомлять читачів зі своїми творами. 
Коxання - це прекрасне почуття, 
Що тішить серце, душу зігріває
Xто щирий, вірить у щасливе майбуття
Той гаряче, по справжньому коxає
Коxає палко, серцем всім своїм 
Не за красу, і зовнішність вродливу 
А за усмішку на обличчі тім 
За сльози щастя і за ту xвилину, 
Xвилину радості, xвилину суму й болю
За ті відверті, щирі всі слова 
За весь прекрасний час, котрий провів з тобою
За той спокійний погляд й чарівні вуста
Плекати, пригорнути, обійняти
Сказати ніжні, лагідні слова
Зовсім не важко серцю покоxати
Важко пускати все руками обома...
                                
                             Сліченко Костянтин

Друзі! Вітаю вас із Всесвітнім Днем поезії. Нехай її бурхливе джерело наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими!
                    


Немає коментарів:

Дописати коментар